pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Saturday, November 11 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-8 Red Noel Mulhall
086 251 8900
Malahide United FC
[Red & Black stripes/Black shorts]
OFF    
DDSL U-10A Danny O'Connor
086 852 6818
Lourdes Celtic FC
[Green/Yellow]
10 10:30  
DDSL U-10C Wayne Rollo
086 227 1115
Greenhills Boys FC
[Green & Black/Black shorts]
10 11:30  
DDSL U-10F Ado Ryan
087 216 5149
Orchard Celtic FC
[Black/Gold]
10 12:30  
DDSL U-11D1 Dermot O'Dea
086 171 3504
Ballymun United FC
[Amber/Black]
4 11:30  
DDSL U-12M Billy Smith
083 412 2902
Ardmore Rovers FC
[Maroon/White shorts]
5 10:30 M. Delaney
DDSL U-12A1 tba
tba
IDLE      
DDSL U-13M1 Gavin Merrigan
086 256 2337
Firhouse Carmel FC
[Yellow/Blue]
11 10:30 J. Byrne
DDSL U-13A David Duffy
085 718 4704
Greystones United FC
[Green/White hoops]
OFF   N. Byrne
DDSL U-12C Camillo Borza
086 805 2226
Howth Celtic FC
[Black & White stripes/White shorts]
5 11:30 M. Delaney
DDSL U-14P
(SFAI Evans Cup)
Tony Livingston
086 856 7336
Drogheda Boys FC
[Red/Black]
11 13:00 J. Byrne
DDSL U-14M1 Martin Smyth
086 266 5222
IDLE      
DDSL U-14A1 Jim Allen
086 063 0605
IDLE      
DDSL U-15P2 Keith Byrne
086 839 8003
Athlone Town FC
[Blue & Black stripes/Blue shorts]
11 11:30 J. Byrne
DDSL U-15A Gary Blake
086 864 7690
IDLE      
LoI U-19 J.P. Kelly
086 334 6137
IDLE      

Saturday, November 11 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-8 Green James O'Brien
086 403 8511
Park Celtic FC
[Claret/Blue-Map]
Cabinteely Park  10:30  
DDSL U-9 Red Gary Blake
086 864 7690
Ballyoulster United FC
[Blue/White-Map]
Loughlinstown Road   11:30  
DDSL U-9 Green Mark Mulvaney
087 613 7870
Orchard Celtic FC
[Black/Gold]
Cherry Orchard Park 10:30  
DDSL U-11C Keith Montgomery
086 870 0010
Celbridge Town FC
[Blue & White/Blue shorts-Map]
St. Patrick's Park 13:30  
DDSL U-13B Mark Finnegan
087 299 6047
Portmarnock AFC
[Orange/Black]
Paddy's Hill 10:30 A. Mahon
DDSL U-15P1 Dave Knight
087 270 8263
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
Roadstone S&S Club 13:00 I. Bradley
DDSL U-15B1 Mick Dunne
087 779 6485
Celbridge Town FC
[Blue & White/Blue shorts-Map]
Ballymakealy 11:45 P. Shortall

Sunday, November 12 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-9 Yellow Darren Carroll
087 958 1022
Palmerstown FC
[Black & White stripes/Black shorts]
3 11:30  
DDSL U-9 Grey Des Vallely
086 809 7309
Verona FC
[Blue & White stripes/Blue shorts]
3 12:30  
DDSL U-10D Tom McGuirk
085 777 8065
Ardmore Rovers FC
[Maroon/White shorts]
10 11:00  
DDSL U-11A James Kenny
087 238 4067
Stella Maris FC
[Blue/White halves]
4 10:30 D. Wills
DDSL U-11A1 Keith Montgomery
086 870 0010
St. Kevin's Boys FC
[Tangerine/Black shorts]
4 11:30 D. Wills
DDSL U-11D Fergal Doherty
086 647 1555
St. Joseph's Boys FC
[Black/White]
4 12:30  
DDSL U-12D1 tba
tba
IDLE      
DDSL U-12D6 Tim Kinsella
086 813 7512
IDLE      
DDSL U-13P
(Sunday)
Gerry Clements
086 165 8246
Leicester Celtic FC
[White & Red/Navy shorts]
11 10:30 tba
DDSL U-16A Isabelle Connolly
086 030 9699
IDLE      
DDSL U-17M Adrian Ryan
087 216 5149
Leicester Celtic FC
[White & Red/Navy shorts]
11 11:30 tba
DDSL U-17M2 Gareth De Hora
086 072 3807
IDLE      
DDSL U-19Div 1A tba
tba
IDLE      
DDSL U-8 White Alan Brady
086 377 9732
Orchard Celtic FC
[Black/Gold]
OFF    
DWSL Inter 1
(SUNDAY 7-ASIDE)
Bill Haskins
085 784 2730
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts]
10 14:30 tba
FFA FFA Team A Declan Service
087 770 5506
IDLE      
LoI U-15 John McShane
087 684 4188
IDLE      
LoI U-17 Julian Connolly
087 230 6696
IDLE      
LoI Division 1 Pat Devlin
tba
IDLE      
LSL Premier
(Friday)
Ciaran Mahony
087 132 4411
Balbriggan FC
[Red/Green]
12 19:30 B. Coghlan
MGL U-11 Orange Debbie Geoghegan
087 906 2181
Kilnamanagh AFC
[Yellow & Red/Red shorts]
10 10:00 D. Norton
SDFL U-14D1 Anthony Reddin
086 896 5399
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts]
1 10:15 A. O'Sullivan
SDFL U-15D1 Mick Smith
087 350 2523
IDLE      
SDFL U-14P Declan Allen
087 952 2171
IDLE      
SDFL U-18P Brian Lynch
086 232 1516
Terenure Sports Club
[]
1 11:45 A. O'Sullivan
SDFL U-8 Dev Emma Chambers
086 373 8886
Granada FC
[Navy/White]
2 12:30 tba
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      

Sunday, November 12 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-8 Orange Rob Kennedy
086 172 3760
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts-Map]
OFF    
DDSL U-8 Green Gavin Ng
087 954 6862
Mount Merrion FC
[]
Deer Park 12:30  
DDSL U-10A Dave Knight
087 270 8263
Esker Celtic FC
[White & Blue/Blue shorts-Map]
Hermitage Park; Lucan   12:30  
DDSL U-11B1 Johnny Plower
087 232 6243
Stella Maris FC
[Blue/White halves]
Albert College 10:30  
DDSL U-16P1 James Byrne
085 286 0183
Crumlin United FC
[Blue/Blue shorts-Map]
Willie Pearse Park / Astro 12:15 D. Ellison
LSL Division 3
(Friday)
Niall Moody
086 325 8103
Wayside Celtic FC
[Green & White/White shorts-Map]
Jackson Park 19:30 P. Kavanagh
MGL U-13P Paul Hayden
086 162 5290
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts-Map]
Whitehall 11:00 E. Walsh
MGL U-13B South
(Liam Farrell Cup)
Jonathan Redmond
085 719 6221
Terenure/Rangers FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Bushy Park 10:00 D. Gallagher
MGL U-16P
(Elite League Cup)
Jay Murphy
089 418 2309
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue 11:30 B. Twamley
Special Olympics SO Cabo 2
(Sunday Blitz)
Kellie McLoughlin
085 817 2446
United Warriors
[]
Rathcoole 10:00