pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Friday, November 17 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
LoI Division 1 Pat Devlin
tba
IDLE      

Saturday, November 18 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-8 Green James O'Brien
086 403 8511
St. Mary's Boys FC
[Blue/White]
2 11:30  
DDSL U-9 Red Gary Blake
086 864 7690
Crumlin United FC
[Blue/Blue shorts]
2 10:30  
DDSL U-9 Green Mark Mulvaney
087 613 7870
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts]
2 12:30  
DDSL U-10F Ado Ryan
087 216 5149
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts]
4 10:30  
DDSL U-11C Keith Montgomery
086 870 0010
Malahide United FC
[Red & Black stripes/Black shorts]
3 10:30  
DDSL U-11D1 Dermot O'Dea
086 171 3504
Ardmore Rovers FC
[Maroon/White shorts]
4 11:30  
DDSL U-12M
(SFAI Troy Cup)
Billy Smith
083 412 2902
Belvedere FC
[Sky Blue/Black]
1 11:45 R. Colreavey
DDSL U-12A1 tba
tba
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts]
5 10:30 L. Hilliard
DDSL U-13P Gerry Clements
086 165 8246
IDLE      
DDSL U-13M1 Gavin Merrigan
086 256 2337
Lourdes Celtic FC
[Green/Yellow]
7 11:30 L. Hilliard
DDSL U-13A David Duffy
085 718 4704
Willows FC
[Red/Black]
7 13:00 L. Hilliard
DDSL U-13B Mark Finnegan
087 299 6047
Celbridge Town FC
[Blue & White/Blue shorts]
8 10:30 A. Kearney
DDSL U-14P Tony Livingston
086 856 7336
Crumlin United FC
[Blue/Blue shorts]
1 10:30 R. Colreavey
DDSL U-14M1 Martin Smyth
086 266 5222
Castleknock Celtic FC
[Green/White hoops]
1 13:00 R. Colreavey
DDSL U-14A1 Jim Allen
086 063 0605
IDLE      
DDSL U-15P2 Keith Byrne
086 839 8003
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts]
8 11:30 A. Kearney
DDSL U-15A Gary Blake
086 864 7690
IDLE      
DDSL U-15B1 Mick Dunne
087 779 6485
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts]
8 13:00 A. Kearney
LoI U-19 J.P. Kelly
086 334 6137
IDLE      

Saturday, November 18 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-8 Red Noel Mulhall
086 251 8900
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts-Map]
VEC Whitehall 11:30  
DDSL U-10A Danny O'Connor
086 852 6818
Leicester Celtic FC
[White & Red/Navy shorts-Map]
Loreto Park 10:30  
DDSL U-10C Wayne Rollo
086 227 1115
Castleknock Celtic FC
[Green/White hoops-Map]
Porterstown Park 11:30  
DDSL U-12C Camillo Borza
086 805 2226
Ballymun United FC
[Amber/Black-Map]
Ballymun Social Complex 10:30 D. Poutch
DDSL U-15P1 Dave Knight
087 270 8263
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue 11:30 A. Wardick

Sunday, November 19 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-8 Orange Rob Kennedy
086 172 3760
Firhouse Carmel FC
[Yellow/Blue]
3 10:30  
DDSL U-8 Green Gavin Ng
087 954 6862
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts]
3 11:30  
DDSL U-9 Grey Des Vallely
086 809 7309
Ballyoulster United FC
[Blue/White]
3 12:30  
DDSL U-10A Dave Knight
087 270 8263
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
4 10:30 D. Kelly
DDSL U-11A James Kenny
087 238 4067
Portmarnock AFC
[Orange/Black]
OFF   D. Kelly
DDSL U-11B1 Johnny Plower
087 232 6243
Lucan United FC
[Red & White stripes/Black shorts]
4 11:30 D. Kelly
DDSL U-12D1 tba
tba
IDLE      
DDSL U-12D6 Tim Kinsella
086 813 7512
IDLE      
DDSL U-16P1 James Byrne
085 286 0183
Mount Merrion FC
[]
11 11:00 D. Carey
DDSL U-16A Isabelle Connolly
086 030 9699
IDLE      
DDSL U-17M Adrian Ryan
087 216 5149
Wicklow Rovers FC
[Green ]
11 12:30 D. Carey
DDSL U-17M2 Gareth De Hora
086 072 3807
IDLE      
DDSL U-19Div 1A tba
tba
IDLE      
DWSL Inter 1
(Sunday)
Bill Haskins
085 784 2730
Whitehall Rangers
[]
OFF   tba
FFA FFA Team A Declan Service
087 770 5506
IDLE      
LoI U-15 John McShane
087 684 4188
IDLE      
LoI U-17 Julian Connolly
087 230 6696
IDLE      
LSL Division 3 Niall Moody
086 325 8103
IDLE      
MGL U-13P
(Malahide Coaches Cup)
Paul Hayden
086 162 5290
Lusk United FC
[]
5 12:30 W. Haybourne
MGL U-11 Orange
(Irish Rail Cup )
Debbie Geoghegan
087 906 2181
Clonee United FC
[Navy & Yellow/Navy shorts]
2 11:30 W. Haybourne
SDFL U-14D1 Anthony Reddin
086 896 5399
IDLE      
SDFL U-15D1
(Play-Off)
Mick Smith
087 350 2523
Dundrum FC
[Black/White]
7 11:30 K. Moustafa
SDFL U-14P Declan Allen
087 952 2171
Blessington FC
[Green]
7 10:15 K. Moustafa
SDFL U-8 Dev Emma Chambers
086 373 8886
Granada FC
[Navy/White]
2 10:00  
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      
Special Olympics SO Cabo 2 Kellie McLoughlin
085 817 2446
IDLE      

Sunday, November 19 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-9 Yellow Darren Carroll
087 958 1022
Dundrum FC
[Black/White-Map]
Meadowbrook 11:30  
DDSL U-10D Tom McGuirk
085 777 8065
St. Joseph's Boys FC
[Black/White-Map]
Pearse Park 13:30  
DDSL U-11A1 Keith Montgomery
086 870 0010
St. Kevin's Boys FC
[Tangerine/Black shorts-Map]
Ellenfield Park 10:30 D. Quigley
DDSL U-11D Fergal Doherty
086 647 1555
Usher Celtic FC
[Green & White stripes/White shorts-Map]
Memorial Park 10:30  
DDSL U-8 White Alan Brady
086 377 9732
Marks Celtic FC
[Royal Blue/Black-Map]
Butler Park 11:30  
LSL Premier Ciaran Mahony
087 132 4411
Dunard YC
[]
Inspire Health Fitness; Cabra 11:00 P. Reid
MGL U-13B South Jonathan Redmond
085 719 6221
Terenure/Rangers FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Bushy Park 13:00 P. Cumiskey
MGL U-16P Jay Murphy
089 418 2309
Shelbourne FC
[Red/White]
OFF   M. Creed
SDFL U-18P Brian Lynch
086 232 1516
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts-Map]
Tymon Park 10:15 R. Mooney