pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Friday, April 20 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
LoI Division 1
(Friday)
Pat Devlin
tba
Finn Harps FC
[Blue/White-Map]
Finn Park 20:00 tba

Saturday, April 21 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-10B Gary Blake
086 864 7690
St. Mochtas FC
[Navy/Blue]
0 10:30  
DDSL U-11A David Knight
087 270 8263
St. Mochtas FC
[Navy/Blue]
0 10:00 M. Traem
DDSL U-12P
(Tom Kavanagh Cup)
James Kenny
087 238 4067
St. Kevin's Boys FC
[Tangerine/Black shorts]
0 10:30 D. Ellison
DDSL U-12A
(Hillary Cup)
Keith Montgomery
086 870 0010
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts]
0 11:00 M. Traem
DDSL U-12B
(Farry Cup)
Dermot O'Dea
086 171 3504
Sacred Heart FC
[Red & Black/Black shorts]
0 12:00 M. Traem
DDSL U-14M Gavin Merrigan
086 256 2337
Drogheda Boys FC
[Red/Black]
0 13:00 M. Traem
DDSL U-14A1 David Duffy
085 718 4704
IDLE      
DDSL U-14B Mark Finnegan
087 299 6047
IDLE      
DDSL U-15A1 Brian Coleman
087 182 4727
Celbridge Town FC
[Blue & White/Blue shorts]
0 11:30 D. Ellison
LoI U-19
(Saturday)
J.P. Kelly
tba
Wexford FC
[]
0 14:00 tba

Saturday, April 21 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
AFL O-35 Dave Bolton
086 839 8276
Greystones United FC
[Green/White hoops]
Woodlands; Greystones   17:00 tba
DDSL U-8 Grey Gavin Brooks
086 850 1652
Clondalkin Celtic FC
[]
Corkagh Prk 10:30  
DDSL U-9 Green James O'Brien
086 403 8511
Cherry Orchard FC
[Red & Black stripes/Black shorts-Map]
LeFanu Park (The Lawns) 12:30  
DDSL U-10C1 Stewart Reay
085 725 3199
Firhouse Carmel FC
[Yellow/Blue-Map]
Firhouse Community Centre 12:30  
DDSL U-11C1
(Tony Hackett Cup)
George Suping
085 744 1722
Greystones United FC
[Green/White hoops]
Woodlands; Greystones   10:30 N. Byrne
DDSL U-11F1
(Cup)
Ado Ryan
087 216 5149
Leicester Celtic FC
[White & Red/Navy shorts-Map]
Loreto Park 11:30 A. Kearney
DDSL U-12C Niamh Egan
087 274 0165
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue 10:30 tba
DDSL U-13P Billy Smith
083 412 2902
Belvedere FC
[Sky Blue/Black-Map]
Clontarf A/W 10:30 G. McClinton
DDSL U-13B1 Camillo Borza
086 805 2226
Kilnamanagh AFC
[Yellow & Red/Red shorts-Map]
Ring Road; Tallaght 10:30 N. Blake
DDSL U-15P1 Tony Livingston
086 856 7336
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts-Map]
Mobhi Road 11:30 K. Nolan
DDSL U-15M Martin Smyth
086 266 5222
Liffey Valley Rangers FC
[Black & White/Black shorts-Map]
Ballyogan Park 11:30 B. Clarke
LoI U-15
(Saturday)
Gerry Clements
086 165 8246
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
Roadstone Academy 19:30 tba

Sunday, April 22 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-8 Blue Mark Peacocke
085 204 9677
Terenure Rangers FC
[Green & Black/Black shorts]
0 10:30  
DDSL U-8 Emerald David Bolton
086 839 8276
Verona FC
[Blue & White stripes/Blue shorts]
0 11:30  
DDSL U-9 Red Noel Mulhall
086 251 8900
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts]
0 12:30  
DDSL U-9 Yellow Rob Kennedy
086 172 3760
Knocklyon United FC
[Green & White hoops/White shorts]
0 13:30  
DDSL U-12D2 Paul Swan
087 207 5685
IDLE      
DDSL U-13D4 Damien Carry
086 367 4035
Dundrum FC
[Black/White]
0 10:30 M. Traem
DDSL U-16P1
(Nilfisk Cup)
Wes Moloney
086 106 9328
Athlone Town FC
[Blue & Black stripes/Blue shorts]
0 12:30 J. Magee
DDSL U-16A
(Masterson Cup)
Gary Blake
086 864 7690
Portrane Athletic FC
[Red/White]
0 12:30 G. Doherty
DDSL U-16B
(Redmond Cup)
Mike Smith
087 350 2523
Ballymun United FC
[Amber/Black]
0 11:00 G. Doherty
DDSL U-16B1 Michael Dunne
087 779 6485
IDLE      
DDSL Youths 4 Gareth De Hora
086 072 3807
Mount Merrion FC
[]
tba 11:00 J. Magee
FFA FFA Team A Declan Service
087 770 5506
IDLE      
MGL U-11B South Debbie Geoghegan
086 771 6621
IDLE      
MGL U-13P Paul Hayden
086 162 5290
Kilmore Celtic FC
[]
0 10:00 W. Harbourne
MGL U-16P Jay Murphy
089 418 2309
Shelbourne FC
[Red/White]
0 11:15 W. Harbourne
SDFL U-15P Declan Allen
087 952 2171
Leicester Celtic FC
[White & Red/Navy shorts]
0 11:30 D. Hawkins
SDFL U-15D1 Anthony Reddin
086 896 5399
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts]
0 10:15 D. Hawkins
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      
Special Olympics SO Cabo 2 Kellie McLoughlin
085 817 2446
IDLE      

Sunday, April 22 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-9 Green Alan Brady
086 377 9732
Esker Celtic FC
[White & Blue/Blue shorts-Map]
Hermitage Park; Lucan   10:30  
DDSL U-10B Finbarr Holland
087 765 4629
Dundrum FC
[Black/White-Map]
Meadowbrook 11:30  
DDSL U-10C1 Darren Carroll
087 958 1022
Finglas United
[Yellow/Blue-Map]
Kildonan Road 11:30  
DDSL U-11A
(Paul Fitzgerald Cup)
Dillon Foley
087 934 4402
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
Roadstone S$S Club 10:30  
DDSL U-11B Stephen Long
085 717 2245
St. Malachy's FC
[Green & Black/Yellow shorts-Map]
Coláiste Dhulaigh 11:30  
DDSL U-11C Tom McGuirk
085 777 8065
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue 11:30  
DDSL U-13D1 Gareth Kelly
087 230 2308
Stella Maris FC
[Blue/White halves]
Richmond Road 10:30 D. Szomboti
DDSL U-16P2 Sean McCann
086 045 9561
Celbridge Town FC
[Blue & White/Blue shorts-Map]
Ballymakealy 12:30 tba
DDSL Youths 1S
(Champions League Cup)
James Byrne
085 286 0183
Castleknock Celtic FC
[Green/White hoops-Map]
Porterstown Park 11:00 T. Quinn
DDSL Youths 3 Isabelle Connolly
086 030 9699
Wayside Celtic FC
[Green & White/White shorts-Map]
Jackson Park 11:00 N. Byrne
LoI U-17
(Sunday)
Julian Connolly
tba
Galway United
[]
East Utd FC; Castlepark 14:00 tba
LSL Premier Ciaran Mahony
087 132 4411
Spartak Dynamo FC
[]
Marley Park 11:00 T. Traynor
LSL Division 3 Niall Moody
086 325 8103
Colepark United
[]
Le Fanu Park 11:00 C. Daly
MGL U-13B South Jonathan Redmond
085 719 6221
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
St. Tiernans School 11:00 J. McHale

Monday, April 23 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DWSL Inter 1 Laura Ellard
085 754 3405
IDLE      

Monday, April 23 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-13P Billy Smith
083 412 2902
St. Joseph's Boys FC
[]
Pearse Park 18:30 D. Ellison

Tuesday, April 24 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-11A David Knight
087 270 8263
Wayside Celtic FC
[Green & White/White shorts]
0 18:45  

Tuesday, April 24 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-12P James Kenny
087 238 4067
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts-Map]
Leixlip Collinstown Park 18:45 J. Magee

Wednesday, April 25 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-15P1 Tony Livingston
086 856 7336
Belvedere FC
[Sky Blue/Black]
0 18:45 tba
DDSL U-15M Martin Smyth
086 266 5222
Arklow Town FC
[White & Black/Black shorts]
0 18:45 tba
DDSL U-16P1 Wes Moloney
086 106 9328
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
0 18:45 B. Freeland
MGL U-13B South Jonathan Redmond
085 719 6221
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts]
0 18:30 J. McHale
SDFL U-15P Declan Allen
087 952 2171
Cambridge Boys FC
[Blue/Blue shorts]
0 18:30 R. Mooney

Wednesday, April 25 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-11A Dillon Foley
087 934 4402
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts-Map]
Tymon Park 18:45  
DDSL U-11B Stephen Long
085 717 2245
#N/A  
DDSL U-11C Tom McGuirk
085 777 8065
#N/A  
DDSL U-16B Mike Smith
087 350 2523
Wayside Celtic FC
[Green & White/White shorts-Map]
Jackson Park 18:45 tba
SDFL U-15D1 Anthony Reddin
086 896 5399
Park Celtic FC
[Claret/Blue-Map]
Meadowvale 18:30 T. Brennan

Thursday, April 26 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL Youths 1S James Byrne
085 286 0183
Rathcoole Boys FC
[Green/White stripes]
Frank Cox Park 18:45 D. Carey
DDSL Youths 3 Isabelle Connolly
086 030 9699
Phoenix FC
[Black & Blue/Black shorts-Map]
Martin Savage Park 18:45 L. Hilliard
DDSL Youths 4 Gareth De Hora
086 072 3807
Ardmore Rovers FC
[Maroon/White shorts-Map]
Ballywaltrim 18:45 A. Wardick