pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Friday, November 23 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
LoI Division 1 Pat Devlin
tba
IDLE      

Saturday, November 24 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
AFL O-35 Dave Bolton
086 839 8276
IDLE      
DDSL U-8 Orange Gavin Brooks
086 850 1652
Greystones United FC
[Green/White hoops]
2 10:30  
DDSL U-9 Green James O'Brien
086 403 8511
Donnybrook FC
[Blue & White stripes/Blue shorts]
OFF    
DDSL U-10B Gary Blake
086 864 7690
Arklow Town FC
[Maroon/White shorts]
10 12:00  
DDSL U-11A Thomas Hennessy
086 403 3216
IDLE      
DDSL U-11C1 George Suping
085 744 1722
Dalkey United AFC
[Black & White/Black shorts]
4 11:30  
DDSL U-11F Ado Ryan
087 216 5149
Phoenix FC
[Black & Blue/Black shorts]
4 12:30  
DDSL U-12P James Kenny
087 238 4067
IDLE      
DDSL U-12A Keith Montgomery
086 870 0010
IDLE      
DDSL U-12B Dermot O'Dea
086 171 3504
IDLE      
DDSL U-12C Brian Connolly
087 292 1820
Peamount United FC
[Green & Black/Black shorts]
8 10:30 M. Delaney
DDSL U-13B1 Camillo Borza
086 805 2226
IDLE      
DDSL U-14B Mark Finnegan
087 299 6047
IDLE      
DDSL U-15P1 Stephen Faherty
087 769 1406
IDLE      
DDSL U-15M Mark Kavanagh
086 245 8623
IDLE      
LoI U-19 J.P. Kelly
tba
IDLE      

Saturday, November 24 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-10D Stewart Reay
085 725 3199
Rathcoole Boys FC
[Green/White stripes]
Frank Cox Park 11:30  
DDSL U-13P Billy Smith
083 412 2902
Malahide United FC
[Red & Black stripes/Black shorts-Map]
Gannon Park 10:15 G. Caswell
DDSL U-14M Gavin Merrigan
086 256 2337
St. Francis FC
[Green & White hoops/White shorts-Map]
John Hyland Park; Baldonnell 11:30 A. Byrne
DDSL U-14A1 David Duffy
085 718 4704
Knockmitten United FC
[Blue]
Knockmitten Park 11:30 E. Akkilic
DDSL U-15A1 Brian Coleman
087 182 4727
Celbridge Town FC
[Blue & White/Blue shorts-Map]
Ballymakealy 12:00 P. Floody

Sunday, November 25 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-7 Red Jamie Brennan
087 647 4377
Malahide United FC
[Red & Black stripes/Black shorts]
3 10:30  
DDSL U-7 Yellow Oisín Ledwidge
086 886 7574
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts]
3 11:30  
DDSL U-7 Grey Keith Montgomery
086 870 0010
Broadford Rovers FC
[Yellow & Green/Green shorts]
3 12:30  
DDSL U-9 Red Noel Mulhall
086 251 8900
Marino AFC
[Navy Blue]
2 10:30  
DDSL U-9 Yellow Rob Kennedy
086 172 3760
Knockmitten United FC
[Blue]
2 11:30  
DDSL U-10B Finbarr Holland
087 765 4629
Dundrum FC
[Black/White]
4 12:30  
DDSL U-11A Dillon Foley
087 934 4402
Templeogue United FC
[Red & White/Red shorts]
4 10:30  
DDSL U-11C Tom McGuirk
085 777 8065
Esker Celtic FC
[White & Blue/Blue shorts]
4 11:30  
DDSL U-12D2 Paul Swan
087 207 5685
Knocklyon United FC
[Green & White hoops/White shorts]
5 10:30  
DDSL U-13D1 Gareth Kelly
087 230 2308
IDLE      
DDSL U-13D4 Damien Carry
086 367 4035
Ardmore Rovers FC
[]
6 12:30 J. Ray
DDSL U-16P2 Matt Wall
085 145 2347
Newbridge Town FC
[Blue/Yellow]
8 12:30 A. Mahon
DDSL U-16A Gary Blake
086 864 7690
IDLE      
DDSL U-16B1 Michael Dunne
087 779 6485
Ballyoulster United FC
[Blue/White]
8 11:00 J. Ray
DDSL Youths 3 Isabelle Connolly
086 030 9699
IDLE      
DDSL Youths 4 Gareth De Hora
086 072 3807
IDLE      
FFA FFA Team A Jim Allen
086 063 0605
IDLE      
LoI U-15 Gerry Clements
tba
IDLE      
LoI U-17 Julian Connolly
tba
IDLE      
LSL Premier
(Albert Walsh Cup)
Keith Maguire
085 888 9399
Knocklyon United FC
[Green & White hoops/White shorts]
12 19:30 C. Daly
LSL Division 3 Darren Kelly
087 945 3703
Tymon Bawn AFC
[Blue]
12 14:30 G. Miller
MGL U-12P Glenn Loughran
086 829 9928
Newbridge Town FC
[Blue/Yellow]
10 12:00 B. Hand
MGL U-14P
(FAI Cup )
Alan Dodd
086 602 0566
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts]
7 13:00 B. Hand
MGL U-14A Jonathan Redmond
085 719 6221
IDLE      
SDFL U-15P Declan Allen
087 952 2171
Beechwood FC
[Red/Black stripes]
12 10:15 A. Giriks
SDFL U-15D1 Anthony Reddin
086 896 5399
Belmont FC
[Yellow/Blue]
12 11:30 A. Giriks
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      
Special Olympics SO Cabo 2 Kellie McLoughlin
085 817 2446
IDLE      

Sunday, November 25 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-8 Red Mark Peacocke
085 204 9677
Ardmore Rovers FC
[]
St. Killian's School 12:30  
DDSL U-8 Navy Gavin Ng
087 954 6862
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
St. Tiernan's Community School 10:30  
DDSL U-9 Brown Alan Brady
086 377 9732
Marks Celtic FC
[Royal Blue/Black-Map]
Butler Park; Tallaght 10:30  
DDSL U-10D Darren Carroll
087 958 1022
Ardmore Rovers FC
[]
Ballywaltrim 11:30  
DDSL U-11B Stephen Long
085 717 2245
Swords Celtic FC
[Green/Black stripes]
Balheary; Swords 11:30  
DDSL U-16P1 Scott Lowrie
085 125 0586
St. Kevin's Boys FC
[Tangerine/Black shorts-Map]
OFF   R. Colreavy
DDSL U-16B Mike Smith
087 350 2523
Greystones United FC
[Green/White hoops]
Woodlands; Greystones Astro 12:45 M. Brady
DDSL Youths 1S
(LFA O'Neill's Youths Cup)
James Byrne
085 286 0183
Malahide United FC
[Red & Black stripes/Black shorts-Map]
Gannon Park 11:30 F. Butler

Monday, November 26 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DWSL Inter 1 Laura Ellard
085 754 3405
IDLE      

Tuesday, November 27 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-15M Mark Kavanagh
086 245 8623
Rathcoole Boys FC
[Green/White stripes]
0 20:00 tba