pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Friday, February 14 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
LoI Division 1 Pat Devlin
tba
IDLE      

Saturday, February 15 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
AFL O-35 Dave Bolton
086 839 8276
IDLE      
DDSL U-10D Karl Kenny
086 874 5524
IDLE      
DDSL U-11C1 James O'Brien
086 403 8511
Granada FC
[Navy/White]
0 11:30 D. Browne
DDSL U-12D Stewart Reay
085 725 3199
Railway Union FC
[Burgandy/White]
0 12:30 D. Browne
DDSL U-12M1 Gary Blake
086 864 7690
Beechwood FC
[Red/Black stripes]
0 10:30 D. Browne
DDSL U-13M tba
tba
IDLE      
DDSL U-14P Keith Montgomery
085 718 4704
Stella Maris FC
[Blue/White halves]
0 11:45 D. Culliton
DDSL U-14M1 Dermot O'Dea
086 171 3504
IDLE      
DDSL U-14A Jamie O'Reilly
087 772 9184
Collinstown FC
[Blue/Blue shorts]
0 10:30 D. Culliton
DDSL U-15M
(Fenlon Cup)
Gareth Kelly
087 230 2308
BYE      
DDSL U-15P1 Shane Lauritsch
085 844 3042
Corduff FC
[Red/Black]
0 13:00 D. Culliton
LoI U-19 Alan Dodd
tba
IDLE      

Saturday, February 15 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-12C1 James Mulvaney
083 455 2320
Liffey Valley Rangers FC
[Black & White/Black shorts-Map]
Ballyowen Park 10:30 A. Curtis
DDSL U-13P
(SFAI Skechers Cup)
Andy Free
087 743 5571
Evergreen FC
[]
Evergreen Park 15:00 tba
DDSL U-13M1 Tom McGuirk
085 777 8065
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts-Map]
Mobhi Road 11:30 B. McEvoy
DDSL U-13C John Mulligan
087 134 1614
Beechwood FC
[Red/Black stripes-Map]
Royal Hospital; Donnybrook 11:30 F. Brien

Sunday, February 16 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-8 Red Jamie Brennan
087 647 4377
IDLE      
DDSL U-8 Yellow Houssem Jerbi
087 998 0622
IDLE      
DDSL U-8 Navy Darren Power
087 249 2725
IDLE      
DDSL U-9 Red Graham Swan
086 405 1670
IDLE      
DDSL U-9 Yellow Oisin Ledwidge
086 886 7574
IDLE      
DDSL U-9 Silver Darren Burke
087 648 8599
IDLE      
DDSL U-10A Ken Halpin
085 109 0303
IDLE      
DDSL U-10B Gavin Brooks
086 850 1652
IDLE      
DDSL U-10D1 Dave Bolton
086 839 8276
IDLE      
DDSL U-10E Justin Jones
086 043 2886
IDLE      
DDSL U-11A Noel Mulhall
086 251 8900
St. Joseph's Boys FC
[Black/White]
0 11:30  
DDSL U-11C1 Alan Brady
086 377 9732
Swords Manor FC
[]
0 12:30  
DDSL U-12.3 Finbarr Holland
087 765 4629
Raheny United FC
[Black/White]
0 10:30 D. Browne
DDSL U-12.6 Aido Phelan
087 944 1808
Leixlip United FC
[Red & White hoops/Red shorts]
0 11:30 D. Browne
DDSL U-12.8 Darren Carroll
087 958 1022
St. John Vianney FC
[Maroon/Blue]
0 12:30 D. Browne
DDSL U-14.5 Brian Connolly
087 292 1820
Raheny United FC
[Black/White]
0 11:00  
DDSL U-16P1 Gavin Merrigan
086 256 2337
Phoenix FC
[Black & Blue/Black shorts]
0 13:00 J. Shevlin
DDSL U-16P2 Nico Azzariti
087 127 4594
IDLE      
DDSL U-16A David Duffy
085 718 4704
IDLE      
DDSL U-16B
(Redmond Cup)
Mark Finnegan
087 299 6047
Beech Park FC
[White/Green]
0 13:00 K. Kelly
DDSL U-17P2 Paul Downer
086 220 8221
IDLE      
DDSL U-17A Jason Bushe
087 230 1046
Peamount United
[Green & Black/Black shorts]
0 11:00 K. Kelly
DDSL U-17B1 Anthony Reddin
086 896 5399
IDLE      
DDSL U-18P2 Winker Watson
086 264 3776
Ardmore Rovers FC
[Red/White]
0 11:00 J. Shevlin
FFA FFA Team A Jim Allen
086 063 0605
IDLE      
LoI U-13 tba
tba
IDLE      
LoI U-15 Paul Hosey
tba
IDLE      
LoI U-17 Julian Connolly
tba
IDLE      
LSL U-19
(Lar Dunne Cup – FRIDAY)
Mark Smith
086 816 1722
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts]
0 19:45  
LSL Major 1 Darren Kelly
087 945 3703
Stella East Wall FC
[]
OFF   U. Akkilic
MGL U-15P Alan Dodd
086 602 0566
IDLE      
SDFL/DDSL U-8 Michael Wride
087 914 3581
Clontarf FC
[Royal Blue/White]
0 10:30  
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      
Special Olympics SO Cabo 2 Kellie McLoughlin
085 817 2446
IDLE      

Sunday, February 16 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-11A1 Rob Kennedy
086 172 3760
Castleknock Celtic FC
[Green/White hoops-Map]
Porterstown Park 10:30 I. Ibeanu
DDSL U-11E1 Peter Dunne
086 832 6824
Mount Merrion
[Light Blue & Black/Black shorts+socks-Map]
Deer Park 12:30  
DDSL U-13.3
(Dublin Bus Cup)
Ado Ryan
087 216 5149
Drumcondra AFC
[Yellow-Map]
St Clare's DCU 11:45 W. Byrne
DDSL U-14.4 Mick Smith
087 350 2523
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Balally Hill 11:45 F. Brien
DDSL U-15.1
(Toft Cup)
Tim Kinsella
086 813 7512
Clondalkin Celtic FC
[]
Corkagh Park 13:00 G. McDonnell
DDSL U-17A1 Declan Allen
087 952 2171
St. Mary's Boys FC
[Blue/White]
Moreen Park; Sandyford  12:30 M. McGrath
DDSL U-18P1
(Ferrari Cup )
Tony Livingston
086 856 7336
Larkview FC
[]
Whelan Park 11:00 K. Nolan
LSL Premier 1 Carl Flanagan
085 730 3820
Knockmitten United FC
[Blue]
Monksfield Lawn 11:00 T. Traynor
MGL U-15A Jonathan Redmond
085 719 6221
Baldoyle Utd
[Green & white hoops/White shorts-Map]
Racecourse Park 11:15 P. Rooney

Monday, February 17 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DWSL Inter 1 Laura Ellard
085 754 3405
IDLE