pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Friday, February 21 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
LoI Division 1 Pat Devlin
tba
Bray Wanderers FC
[Green/White]
0 19:45 tba

Saturday, February 22 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
AFL O-35 Dave Bolton
086 839 8276
IDLE      
DDSL U-11C1 James O'Brien
086 403 8511
Finglas Utd
[Yellow/Blue]
0 11:30 D. Cross
DDSL U-12C1 James Mulvaney
083 455 2320
Rivermount Boys FC
[Blue]
0 10:30 D. Cross
DDSL U-15M Gareth Kelly
087 230 2308
Peamount United
[Green & Black/Black shorts]
0 12:30 D. Cross
LoI U-19 Alan Dodd
tba
IDLE      

Saturday, February 22 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-10D Karl Kenny
086 874 5524
Portmarnock AFC
[Orange/Black]
Paddys Hill 10:30  
DDSL U-12D Stewart Reay
085 725 3199
Park Celtic FC
[Claret/Blue-Map]
Cabinteely Park  10:30 L. Byrne
DDSL U-12M1 Gary Blake
086 864 7690
Lucan United FC
[Red & White stripes/Black shorts-Map]
Hillcrest Estate 10:30 A. Curtis
DDSL U-13P Andy Free
087 743 5571
Peamount United
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue 11:30 J. Ray
DDSL U-13M1 Tom McGuirk
085 777 8065
Larkview FC
[]
Whelan Park 11:30 N. Daly
DDSL U-13C John Mulligan
087 134 1614
Beech Park FC
[White/Green-Map]
Griffeen Park 11:30 R. Bilei
DDSL U-14P Keith Montgomery
085 718 4704
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
Roadstone S&S Club 13:00 R. McCann
DDSL U-14M1
(Harmon Cup)
Dermot O'Dea
086 171 3504
Crumlin United FC
[Blue/Blue shorts-Map]
Willie Pearse Park 12:00 J. Delaney
DDSL U-14A
(Paisley Deering Cup)
Jamie O'Reilly
087 772 9184
Ballymun United FC
[Amber/Black-Map]
Ballymun Soc Complex 11:30 D. Poutch
DDSL U-15P1 Shane Lauritsch
085 844 3042
St. Joseph's Boys FC
[Black/White-Map]
Pearse Park 13:00 D. Ellison

Sunday, February 23 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-7 tba
tba
IDLE      
DDSL U-8 Red Jamie Brennan
087 647 4377
Shankill FC
[Green/White hoops]
0 10:30  
DDSL U-8 Yellow Houssem Jerbi
087 998 0622
Shankill FC
[Green/White hoops]
0 10:30  
DDSL U-9 Red Graham Swan
086 405 1670
St. Joseph's Boys FC
[Black/White]
0 11:30  
DDSL U-9 Yellow Oisin Ledwidge
086 886 7574
Peamount United
[Green & Black/Black shorts]
0 11:30  
DDSL U-9 Silver Darren Burke
087 648 8599
Terenure Rangers FC
[Green & Black/Black shorts]
0 12:30  
DDSL U-10A Ken Halpin
085 109 0303
St. Joseph's Boys FC
[Black/White]
OFF    
DDSL U-10A1 North Gavin Brooks
086 850 1652
Marino FC
[Navy Blue]
0 10:30  
DDSL U-11E1
(League Cup)
Peter Dunne
086 832 6824
Ardmore Rovers FC
[Red/White]
0 10:30 F. Brien
DDSL U-12.8 Darren Carroll
087 958 1022
Portmarnock AFC
[Orange/Black]
0 11:30 F. Brien
DDSL U-16P1
(Nilfisk Cup)
Gavin Merrigan
086 256 2337
Cherry Orchard FC
[Red & Black stripes/Black shorts]
OFF    
DDSL U-16B Mark Finnegan
087 299 6047
Harolds Cross FC
[Green & Yellow stripes/Green shorts]
0 13:00 F. Brien
DDSL U-18P1 Tony Livingston
086 856 7336
IDLE      
DDSL U-18P2 Winker Watson
086 264 3776
IDLE      
FFA FFA Team A Jim Allen
086 063 0605
IDLE      
LoI U-13 tba
tba
IDLE      
LoI U-15 Paul Hosey
tba
IDLE      
LoI U-17 Julian Connolly
tba
IDLE      
LSL U-19 Mark Smith
086 816 1722
IDLE      
LSL Premier 1 Carl Flanagan
085 730 3820
Castleknock Celtic FC
[Green/White hoops]
0 14:30 U. Akkilic
MGL U-15A Jonathan Redmond
085 719 6221
Baldoyle Utd
[Green & white hoops/White shorts]
0 13:00 P. Cumiskey
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      
Special Olympics SO Cabo 2 Kellie McLoughlin
085 817 2446
IDLE      

Sunday, February 23 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-8 Navy Darren Power
087 249 2725
Parkvale FC
[Blue]
Rockbrook School 10:30  
DDSL U-10D1 Dave Bolton
086 839 8276
Mount Merrion
[Light Blue & Black/Black shorts+socks-Map]
Deer Park 10:30  
DDSL U-10E Justin Jones
086 043 2886
Celbridge Town
[Blue & White/Blue shorts-Map]
Ballymakealy 10:30  
DDSL U-11A Noel Mulhall
086 251 8900
St. Francis FC
[Green & White hoops/White shorts-Map]
Baldonnel 11:30 N. Blake
DDSL U-11A1 Rob Kennedy
086 172 3760
Beechwood FC
[Red/Black stripes-Map]
Herbert Park 11:30  
DDSL U-11C1 Alan Brady
086 377 9732
Swords Manor FC
[]
Brackenstown Road 11:30  
DDSL U-12.3 Finbarr Holland
087 765 4629
St. Joseph's Boys FC
[Black/White-Map]
Pearse Park 10:30 M. Delaney
DDSL U-12.6 Aido Phelan
087 944 1808
Clontarf FC
[Royal Blue/White-Map]
St. Anne's Park 10:30 P. Pepper
DDSL U-13.3
(Dublin Bus Cup)
Ado Ryan
087 216 5149
Drumcondra AFC
[Yellow-Map]
St Clare's DCU 10:30 D. Earley
DDSL U-14.4
(League Cup)
Mick Smith
087 350 2523
Ballyoulster United
[Blue/White-Map]
Loughlinstown Road   11:30 E. Deehan
DDSL U-14.5
(League Cup)
Brian Connolly
087 292 1820
Marks Celtic FC
[Royal Blue/Black-Map]
Butler Park; Tallaght 12:30 J. Kelly
DDSL U-15.1
(Toft Cup)
Tim Kinsella
086 813 7512
Clondalkin Celtic FC
[]
Corkagh Park 11:00 tba
DDSL U-16A
(Masterson Cup)
David Duffy
085 718 4704
Dalkey United AFC
[Black & White/Black shorts-Map]
Hyde Park 13:00 A. Elarbi
DDSL U-17P2 Paul Downer
086 220 8221
Drogheda Boys FC
[Red/Black-Map]
Marley's Lane 11:00 Local Ref
DDSL U-17A
(Dick Lynch Cup)
Jason Bushe
087 230 1046
Rathcoole Boys
[Green/White stripes]
Frank Cox Park 13:00 J. Magee
DDSL U-17A1 Declan Allen
087 952 2171
Mountview Boys FC
[Blue & White/Blue shorts-Map]
Mountview Park  11:00  
LSL Major 1
(Dublin Port Co Cup)
Darren Kelly
087 945 3703
Home Farm FC
[Blue & White hoops/Blue shorts-Map]
VEC Whitehall 11:00 B. Bajrami
MGL U-15P Alan Dodd
086 602 0566
Peamount United
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue 13:00 R. Byrne
SDFL/DDSL U-8 Michael Wride
087 914 3581
Clontarf FC
[Royal Blue/White-Map]
St Anne's Park; Sybil Hill Rd 11:30  

Monday, February 24 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DWSL Inter 1 Laura Ellard
085 754 3405
IDLE