pdfs: Weekend scheduleChronological schedule

Where we have them, opposition website links, match colours and map references have been added to help with your match day information. They’re all in the process of being verified, so do please treat with caution, especially the maps.

Friday, March 6 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
LoI Division 1 Pat Devlin
tba
Shamrock Rovers FC
[Green/White hoops]
0 19:45  

Saturday, March 7 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
AFL O-35
(Friday)
Dave Bolton
086 839 8276
Booth Road Celtic FC
[Green & White stripes/Green shorts]
12 19:30  
DDSL U-13M1 Tom McGuirk
085 777 8065
IDLE      
DDSL U-13C
(League Cup)
John Mulligan
087 134 1614
Bluebell / Knockmitten
[]
12 10:45 R. Mooney
DDSL U-14P
(Thunder Cup)
Keith Montgomery
085 718 4704
St. Joseph's Boys FC
[Black/White]
12 13:15 R. McCann
DDSL U-14A
(Paisley Deering Cup)
Jamie O'Reilly
087 772 9184
Ballymun United FC
[Amber/Black]
12 12:00 R. Mooney
DDSL U-15P1 Shane Lauritsch
085 844 3042
Corduff FC
[Red/Black]
1 11:30 R. McCann
LoI U-19 Alan Dodd
tba
IDLE      

Saturday, March 7 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-10D Karl Kenny
086 874 5524
Greenhills Boys FC
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenhills Park 10:30  
DDSL U-11C1 James O'Brien
086 403 8511
Tolka Rovers FC
[Red shirt & socks/White shorts-Map]
Johnstown Park 10:30  
DDSL U-12D Stewart Reay
085 725 3199
Templeogue United
[Red & White/Red shorts-Map]
Tymon Park 11:45 E. Deehan
DDSL U-12M1 Gary Blake
086 864 7690
Lucan United FC
[Red & White stripes/Black shorts-Map]
Hillcrest Estate 11:30 W. Shannon
DDSL U-12C1 James Mulvaney
083 455 2320
Mulhuddart FC
[Yellow/Green]
Ladyswell Park 10:30 I. Ibeanu
DDSL U-13P Andy Free
087 743 5571
Peamount United
[Green & Black/Black shorts-Map]
Greenogue Astro 12:15 R. Bilei
DDSL U-14M1 Dermot O'Dea
086 171 3504
St. Malachy's FC
[Green & Black/Yellow shorts-Map]
Springdale Road 12:30 D. Gibbons
DDSL U-15M Gareth Kelly
087 230 2308
Templeogue United
[Red & White/Red shorts-Map]
Tymon Park Pitch 16 11:45 A. Byrne
Special Olympics SO Cabo 2
(SATURDAY – Blitz)
Kellie McLoughlin
085 817 2446
Blitz
[]
Swords Celtic FC 12:00  

Sunday, March 8 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DDSL U-7 tba
tba
IDLE      
DDSL U-8 Red Jamie Brennan
087 647 4377
Portmarnock AFC
[Orange/Black]
3 13:00  
DDSL U-8 Yellow Houssem Jerbi
087 998 0622
Lucan United FC
[Red & White stripes/Black shorts]
3 10:30  
DDSL U-8 Navy Darren Power
087 249 2725
Newlands/Castle Park FC
[]
3 11:30  
DDSL U-9 Red Graham Swan
086 405 1670
Shankill FC
[Green/White hoops]
2 10:30  
DDSL U-9 Yellow Oisin Ledwidge
086 886 7574
Lakelands FC
[Green & Black/Black shorts]
2 11:30  
DDSL U-9 Silver Darren Burke
087 648 8599
Newlands/Castle Park FC
[]
2 12:30  
DDSL U-10A Ken Halpin
085 109 0303
St. Kevin's Boys FC
[Tangerine/Black shorts]
10 10:30  
DDSL U-10E Justin Jones
086 043 2886
Verona FC
[Blue & White stripes/Blue shorts]
10 11:30  
DDSL U-11A1
(Paul Fitzgerald Cup)
Rob Kennedy
086 172 3760
Finglas Utd
[Yellow/Blue]
4 11:30 D. Browne
DDSL U-11C1 Alan Brady
086 377 9732
Marks Celtic FC
[Royal Blue/Black]
4 12:30 D. Browne
DDSL U-11E1 Peter Dunne
086 832 6824
Newlands/Castle Park FC
[]
4 10:30 D. Browne
DDSL U-12.3 Finbarr Holland
087 765 4629
Dundrum FC
[Black/White]
OFF   D. Browne
DDSL U-13.3
(Dublin Bus Cup)
Ado Ryan
087 216 5149
Drumcondra AFC
[Yellow]
12 10:30 D. Gallagher
DDSL U-14.4 Mick Smith
087 350 2523
Hartstown/Huntstown FC
[Red/Black]
1 11:00 tba
DDSL U-14.5
(League Cup)
Brian Connolly
087 292 1820
Marks Celtic FC
[Royal Blue/Black]
7 11:45 D. Cross
DDSL U-15.1 Tim Kinsella
086 813 7512
Hartstown/Huntstown FC
[Red/Black]
7 10:30 D. Cross
DDSL U-16A
(Masterson Cup)
David Duffy
085 718 4704
Dalkey United AFC
[Black & White/Black shorts]
12 11:45 D. Gallagher
DDSL U-17P2 Paul Downer
086 220 8221
St. Kevin's Boys FC
[Tangerine/Black shorts]
12 13:15 D. Gallagher
DDSL U-17A Jason Bushe
087 230 1046
Ardmore Rovers FC
[Red/White]
7 13:00 D. Cross
DDSL U-17A1 Declan Allen
087 952 2171
Belmont FC
[Yellow/Blue]
11 13:00 R. Colreavy
DDSL U-18P1 Tony Livingston
086 856 7336
Larkview FC
[]
11 11:00 R. Colreavy
FFA FFA Team A Jim Allen
086 063 0605
IDLE      
LoI U-13 tba
tba
IDLE      
LoI U-15 Paul Hosey
tba
IDLE      
LoI U-17 Julian Connolly
tba
IDLE      
LoI Division 1
(EA Sports Cup)
Pat Devlin
(tba)
Crumlin United FC
[Blue/White shorts]
0 15:30  
LSL U-19 Mark Smith
086 816 1722
IDLE      
MGL U-15P Alan Dodd
086 602 0566
Peamount United
[Green & Black/Black shorts]
1 12:30 tba
SDFL/DDSL U-8 Michael Wride
087 914 3581
Larkview FC
[]
2 09:30  
Special Olympics SO Cabo 1 Tommy Flynn
087 271 7475
IDLE      

Sunday, March 8 – AWAY

Team Manager Opposition Venue Time Referee
DDSL U-10A1 North Gavin Brooks
086 850 1652
Shelbourne Academy
[]
AUL 10:00  
DDSL U-10C1 Dave Bolton
086 839 8276
Shankill FC
[Green/White hoops]
Shanganagh Park 10:30  
DDSL U-11A
(Paul Fitzgerald Cup)
Noel Mulhall
086 251 8900
Broadford Rovers FC
[Yellow & Green/Green shorts-Map]
Broadford Park 11:30 G. Byrne
DDSL U-12.6 Aido Phelan
087 944 1808
Stepaside FC
[]
Stepaside All Weather 10:30  
DDSL U-12.8 Darren Carroll
087 958 1022
Dundrum FC
[Black/White-Map]
Meadowbrook Park 10:30 R. O'Shea
DDSL U-16P1 Gavin Merrigan
086 256 2337
Phoenix FC
[Black & Blue/Black shorts-Map]
Martin Savage Park Astro 13:00 G. McClinton
DDSL U-16B Mark Finnegan
087 299 6047
Clontarf FC
[Royal Blue/White-Map]
St Anne's Park Pitch 25 11:45  
DDSL U-18P2 Winker Watson
086 264 3776
Ardmore Rovers FC
[Red/White-Map]
Ballywaltrim 13:00 M. Thompson
LSL Major 1
(Friday)
Darren Kelly
087 945 3703
Balbriggan FC
[Red/Green-Map]
Bremore All Weather 19:30 D. Rooney
LSL Premier 1 Carl Flanagan
085 730 3820
Knockmitten United FC
[Blue]
Monksfield Lawn 11:00 T. Traynor
MGL U-15A Jonathan Redmond
085 719 6221
Bohemian FC
[]
Johnstown Park 10:30 J. O'Reilly

Monday, March 9 – HOME

Team Manager Opposition Pitch Time Referee
DWSL Inter 1 Laura Ellard
085 754 3405
IDLE