Pitches 8 and 9 – Café Solo Park

Region: South America Born: 2006 9-a-side 2 x 15mins

Section 1 – Pitch 8

Section 2 – Pitch 9

League Table – Section 1


Pos Team P F A GD Pts
1 Brazil 5 20 10 10 17
2 Uruguay 5 15 4 11 15
3 Chile 5 13 11 2 11
4 Colombia 5 8 12 -4 10
5 Argentina 5 11 16 -5 10
6 Bolivia 5 9 23 -14 8

League Table – Section 2


Pos Team P F A GD Pts
1 Peru 5 11 7 4 15
2 Paraguay 5 11 10 1 15
3 Venezuela 5 9 7 2 13
4 Ecuador 5 8 7 1 12
5 Suriname 5 10 16 -6 9
6 Guyana 5 6 8 -2 8

Fixtures and Results

GROUP C1

Section 1 – Wednesday, June 7

Kick-off Match No.
18:30 C-01 Brazil 93 Argentina
19:15 C-02 Colombia 22 Chile
20:00 C-03 Uruguay 81 Bolivia

Section 1 – Thursday, June 8

Kick-off Match No.
18:30 C-04 Chile 11 Uruguay
19:15 C-05 Bolivia 23 Brazil
20:00 C-06 Argentina 11 Colombia

Section 1 – Saturday, June 10

Kick-off Match No.
14:00 C-07 Brazil 31 Chile
14:45 C-08 Uruguay 02 Colombia
15:30 C-09 Argentina 40 Bolivia
16:15 C-10 Uruguay 30 Brazil
17:00 C-11 Argentina 33 Chile
17:45 C-12 Bolivia 42 Colombia

Section 1 – Sunday, June 11

Kick-off Match No.
14:00 C-13 Bolivia 26 Chile
14:45 C-14 Colombia 15 Brazil
15:30 C-15 Argentina 03 Uruguay

Section 2 – Wednesday, June 7

Kick-off Match No.
18:30 C-16 Ecuador 24 Peru
19:15 C-17 Paraguay 33 Suriname
20:00 C-18 Venezuela 03 Guyana

Section 2 – Thursday, June 8

Kick-off Match No.
18:30 C-19 Suriname 25 Venezuela
19:15 C-20 Guyana 01 Ecuador
20:00 C-21 Peru 12 Paraguay

Section 2 – Saturday, June 10

Kick-off Match No.
14:00 C-22 Ecuador 30 Suriname
14:45 C-23 Venezuela 31 Paraguay
15:30 C-24 Peru 20 Guyana
16:15 C-25 Venezuela 00 Ecuador
17:00 C-26 Peru 32 Suriname
17:45 C-27 Guyana 12 Paraguay

Section 2 – Sunday, June 11

Kick-off Match No.
14:00 C-28 Guyana 23 Suriname
14:45 C-29 Paraguay 32 Ecuador
15:30 C-30 Peru 11 Venezuela

Section 2 – Tuesday, June 13

Kick-off Match No.
18:30 C-SQ1 Chile 40 Guyana
19:30 C-SQ2 Colombia 25 Suriname
18:30 C-SQ3 Argentina 12 Ecuador
19:30 C-SQ4 Bolivia 12 Venezuela

Section 2 – Thursday, June 15

Kick-off Match No.
18:30 C-CQ1 Brazil 31 Venezuela
19:30 C-CQ2 Uruguay 30 Ecuador
18:30 C-CQ3 Peru 41 Suriname
19:30 C-CQ4 Paraguay 10 Chile

Finals Day – Saturday, June 18

Kick-off Match No.
14:00 C-SS1 Guyana 11
(5 pens 3)
Argentina
14:45 C-SS2 Colombia 31 Bolivia
16:15 C-SF1 Guyana 23 Colombia
14:00 C-PS1 Venezuela 11
(4 pens 1)
Suriname
14:45 C-PS2 Ecuador 31 Chile
16:15 C-SF1 Venezuela 02 Ecuador
15:30 C-CS1 Brazil 21 Peru
15:30 C-CS2 Uruguay 20 Paraguay
17:00 C-CF1 Brazil 52 Uruguay

Group Winners

Brazil